SALİHLİ TİCARET BORSAMIZCA DÜZENLENEN 1. KURU ÜZÜM FESTİVALİ VE KURTULUŞ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ ÇOŞKUYLA KUTLANDI
SALİHLİ TİCARET BORSAMIZCA DÜZENLENEN 1. KURU ÜZÜM FESTİVALİ VE KURTULUŞ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ ÇOŞKUYLA KUTLANDI

 

Salihli Ticaret Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Yetiş AKSOY'un açılış konuşmasını yaptığı 1. Kuru Üzüm Şenlikleri kapsamında Türk halk müziğinin sevilen sanatçısı Sümer Ezgü, Manisa’nın Salihli ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü ve düzenlenen konserde sevenlerine türkü ziyafeti sundu.

Salihli için çalıştıklarını vurgulayan Başkan AKSOY yaptığı konuşmada;

"Birincisini Düzenlediğimiz Çekirdeksiz Kuru Üzüm Şenliği Ve Kurtuluş Günü Coşkusunu Hep Birlikte Yaşıyoruz. Kuru Üzüm Şenliğimiz Ve Yarın Kutlayacak Olduğumuz 97. Kurtuluş Günümüz Hepimize Kutlu Olsun…

Bizler Bu Şehirde Yaşayan İnsanlar Olarak, Salihli’nin Topraklarından Ekmek Yiyen, Su İçen, Havasını Soluyan İnsanlar Olarak Doğduğumuz Bu Topraklara Borcumuz Var…
Hepimizin Salihli’ye Borcu Var…
Geçmişimiz Salihli… Bugünümüz Salihli…
Geleceğimiz Salihli …
Hepimiz Salihli’miz İçin Çalışacağız…
Salihli’miz İçin Üreteceğiz…" Dedi.

Salihli’nin kurtuluş günü ve kuru üzüm şenlikleri kapsamında düzenlenen ücretsiz halk konseri Atatürk Caddesi’nde gerçekleştirildi. Konserde sevilen sanatçı Sümer Ezgü, söylediği birbirinden hareketli Anadolu ezgileriyle Salihlileri kurtuluş günü ve üzüm şenliğinde coşturdu. Çökertme parçasıyla sahneye çıkan ve yaklaşık 1.5 saat sahnede kalan Ezgü, söylediği hareketli parçalarla hem oynadı, hem de sevenlerini oynattı. Sevilen sanatçı, Salihli’deki sevenleri ile öz çekim (selfie) çekilmeyi de ihmal etmedi.

Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını kutlayan Ezgü “Bölgenin en önemli ürünü olan sarı altın üzümü bol ve bereketli olsun, cepleriniz para dolsun. İnşallah Salihlispor şampiyon olsun” dedi. Söylediği Türklülere eşlik eden Salihli halkına teşekkür eden Ezgü “Aman Salihli’ye nazar değmesin” ifadesini kullandı.

Sanatçı Sümer Ezgü’ye üzüm komitesi adına Salihli Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy ve Salihli Çiftçevi Şubesi Banka Müdürü Erkan Başocak tarafından kuru üzüm hediye edildi.

Öte yandan konser öncesi ise Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ve Belediye Başkanı Zeki Kayda tarafından üzüm komitesine ve katkı sunanlara plaket verildi.