İLÇEMİZDEN İNDİRİM KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK
İLÇEMİZDEN İNDİRİM KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK

Salihli Ticaret Borsası ile Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, enflasyonla mücadele konusunda başlatılan topyekün mücadele kampanyasına destek açıklaması yaptı. Salihli'den ilk etapta 60 işyeri en az yüzde 10 indirim kampanyasına katılma kararı aldı. İndirim afişleri işyerlerine asıldı. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ve Salihli Ticaret Borsası üyeleri de “Enflasyonla Topyekün Mücadele” kampanyasına katılma kararı aldı. Konuyla ilgili açıklama Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıyla duyuruldu.

Enflasyonla mücadeleye destek açıklamasına Salihli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyeleri, Salihli TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanı katıldı.

Enflasyonla Mücadele açıklamasına katılan Salihli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yetiş Aksoy da yaptığı konuşmada katılımcı sayısını artırmak istediklerini, bütün kesimleri desteğe davet ettiklerini ifade etti.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, son açıklanan enflasyon rakamlarının yüksek olduğunu ve önümüzdeki aylarda bu oranın daha da yükselmesi konusunda bir beklenti olduğuna dikkat çekerek, “Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan enflasyonla mücadele programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Yeterince destek bulursa bu kampanyanın enflasyondaki yüksek artış hızını bir nebze olsun azaltacağına inanıyoruz” dedi.

Yapılan basın açıklamasında ise; “Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir.

Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır.

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır.

Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.

Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.

Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.

Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.

Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.

Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir.

81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır.

Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki,bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur.

Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.

Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz.

Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.

Biz de, Salihli Ticaret Borsası ve Salihli Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda/Borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz.

İnanıyoruz ki, Salihli olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız.

Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.”dendi.